PASSAR TILL
S2 / S3 JA / JA
S2 / S3 kort JA / JA
S2 / S3 kort-låg JA / JA
S3 kort ABD JA
S2 / S3 large NEJ / NEJ
S2 / S3 swing JA / JA
S2 / S3 swing-kort JA / JA
U2 / U3 JA / JA
U2 / U3 light NEJ / NEJ
Bambino / Bambino 3 JA / JA
Micro NEJ
Panthera X NEJ
- För ökad cambervinkel på drivhjul
- Ger en mer lättsvängd stol och mer sidostabilitet
- Ökar totalbredden på stol
- Carbon 4° kan EJ användas med ARMSTÖD S3
För denna kombination behöver man bredda   ut drivhjul med hjälp av distans och längre QR-AXEL

- Vid STD DRIVHJUL i kombination med armstöd beställs
  Distans QR-axel 7 mm art.nr. 1100028 samt Axel QR 1/2" / 12,7mm x 99 mm art.nr. 1100023

- Vid SPINERGY X drivhjul i kombination med armstöd beställs
  Distans QR-axel 5 mm art.nr. 1100019 samt Axel QR 1/2" / 12,7mm x 104 mm art nr 1100026
BENÄMNING ART.NR. ANTAL
Bakaxel carbon 4gr br27cm kpl 3303527 1
Bakaxel carbon 4gr br30cm kpl 3303530 1
Bakaxel carbon 4gr br33cm kpl 3303533 1
Bakaxel carbon 4gr br36cm kpl 3303536 1
Bakaxel carbon 4gr br39cm kpl 3303539 1
Bakaxel carbon 4gr br42cm kpl 3303542 1
Bakaxel carbon 4gr br45cm kpl 3303545 1
     
Bakaxel carbon 8gr br24cm kpl 3303324 1
Bakaxel carbon 8gr br27cm kpl 3303327 1
Bakaxel carbon 8gr br30cm kpl 3303330 1
Bakaxel carbon 8gr br33cm kpl 3303333 1
Bakaxel carbon 8gr br36cm kpl 3303336 1
Bakaxel carbon 8gr br39cm kpl 3303339 1
Du är här: start / produkter / delar / bakaxel / Carbon 4° / 8°

BAKAXEL CARBON 4° / 8°

Highslide JS
large image

SPRÄNGSKISS 4°

POS BENÄMNING   ART.NR. ANTAL
1 Bakaxel carbon 4gr br 27 cm kpl   3303427 1
  Bakaxel carbon 4gr br 30 cm kpl   3303430 1
  Bakaxel carbon 4gr br 33 cm kpl   3303433 1
  Bakaxel carbon 4gr br 36 cm kpl   3303436 1
  Bakaxel carbon 4gr br 39 cm kpl   3303439 1
  Bakaxel carbon 4gr br 42 cm kpl   3303442 1
  Bakaxel carbon 4gr br 45 cm kpl   3303445 1
2 Klämma bakaxel hög 19   3302103 2
3 Klämma bakaxel hög mellanlägg 19 ny   3302104 2
4 Klämma bakaxel hög mellanlägg 26 ny   3302105 2
5 Klämma Bakaxel Hög 26 ny   3302106 2
6 Bult MC6S M5x50   6002551 4
7 Bult MC6S M5x30   6002531 4

SPRÄNGSKISS 8°

POS BENÄMNING   ART.NR. ANTAL
1 Rör Bakaxel carbon 8gr b 24   3303224 1
  Rör Bakaxel carbon 8gr b 27   3303227 1
  Rör Bakaxel carbon 8gr b 30   3303230 1
  Rör Bakaxel carbon 8gr b 33   3303233 1
  Rör Bakaxel carbon 8gr b 36   3303236 1
  Rör Bakaxel carbon 8gr b 39   3303239 1
        1
2 Klämma bakaxel hög 19   3302103 2
3 Klämma bakaxel hög mellanlägg 19 ny   3302104 2
4 Klämma bakaxel hög mellanlägg 26 ny utan klack 3302109 2
5 Klämma Bakaxel Hög 26 ny   3302106 4
6 Bult MC6S M5x50   6002551 4
7 Bult MC6S M5x30   6002531 4
Panthera AB • Gunnebogatan 26 • 163 53 Spånga • panthera@panthera.se • Tel: 08-761 50 40
.
.